• Обновено
Безбеден систем на 2-насочен аудио канал OWL® DVR со хард диск 1TB и жични камери за одвраќање од 1080p

Безбеден систем на 2-насочен аудио канал OWL® DVR со хард диск 1TB и жични камери за одвраќање од 1080p

DEN 6384.00
Тековен
Во продавницата

Кога животот станува тешко, направете ја вашата безбедност лесна. Воведување на нашиот нов систем за безбедност на 2-насочен Audio DVR од 1080p. Со безбедно поставување на Bluetooth® засновано на апликации, нема потреба да поврзете ТВ или монитор за поставување или прегледување (по избор). Лесно поставете го системот веднаш од практичноста на вашиот мобилен уред. Вашите фотоапарати од 1080p имаат преглед на ден со целосна боја и ноќно гледање со целосна боја до 100 метри, што обезбедува разнобојни снимки што ги доловуваат сите детали. Со светло вградено центарот на вниманието, можете да ги осветлите темнината и да ги избегнете несаканите гости. За ситуации кога гледањето не е доволно, лесно направете го вашиот глас да се слушне. Со двонасочно аудио можете да слушате и да разговарате со секој што се приближува, правејќи го вашето присуство познато. Сè уште не е доволно? Користете ги нашите претходно поставени гласовни сигнали и сирената на камерата за да викате предупредување кога се приближува сомнителен странец. Willе добиете клучни сигнали до вашиот мобилен уред за важни работи, како што се луѓе и возила додека пристигнуваат и заминуваат. Сите снимки и лични податоци се приватно зачувани на хард дискот на рекордерот за безбеден пристап со нула трошоци. Вашата приватност е важна и вашите снимки и само за вашите очи. Дизајниран и инженерски во САД. Безбедно поставување на Bluetooth® базирана на апликации. Снимајте клучни снимки со двонасочна аудио комуникација. Непосредни предупредувања за брз одговор.

Останатите карактеристики

Слични понуди