• Обновено
Мирфилд Беж - 25in Традиционална ламба за маса на керамички тело

Мирфилд Беж - 25in Традиционална ламба за маса на керамички тело

DEN 1599.84
Тековен
Во продавницата

Светилката за маса Мирфилд е направена со употреба на керамичко тело со инспириран текстуриран мотив. Завршено во убав тон од слонова коска од слонова коска, ова парче доаѓа со тркалезна сенка на тапан за тапан за да му даде класичен профил. Додадете го на која било странична табела за да создадете класично чувство инспирирано од крајбрежјето. ЛЕСПЛАТНА ЛЕСПЛАТНА ЛАМПА ЗА ПОДНЕСУВАЕ НА ЦИЛИНДЕР со сенка на тапанот. Локација на прекинувачот : Вратот на прекинувачот за прекинувач на ламбата : Вклучен/исклучен прекинувач. UL наведен во согласност со национално признатите безбедносни стандарди. Сува локација - Оваа ставка е оценета за суви локации, што значи дека може да се користи во затворен простор што вообичаено не подлежи на влага. Може да вклучува локација што е предмет на привремена влажна вентилација е соодветна за да се спречи каква било акумулација на влага, како што е бањата. Темката е компатибилна со блескаво, флуоресцентно или LED ламби. Не смее да ја надминува тела за напојување . бара (1) 60 вати Е26 Средна основна сијалица (не е вклучена). Напон : 110 V. Димензии на сенка : 14diam. x 9h во . Должина на кабелот : 60.

Останатите карактеристики

Слични понуди