• Обновено
Сет на ТЦ рамен лист, близнак XL големина, крем

Сет на ТЦ рамен лист, близнак XL големина, крем

DEN 2.33
Тековен
Во продавницата

Димензии на близнаци/XL-големина на рамен лист (66 "x 96 ")-брчки и отпорни на згаснат, ладна вода што може да се перат и брзо сушење : тие се исто толку меки како египетскиот памук од 1500 конец и трајни од највисокиот памук за броење на конецот. Неговите ултрафинирани предива и ткаење кои се отпорни на избледени, правејќи кратко миење на ладна вода и брзо сушење суво на тивок оган сè што ви треба за да ги задржите овие постелнина свежи и чисти. Тие нема да бидат ослабени или солзи дури и по години на употреба, одржување на мазна, отпорна на брчки што само се подобрува со времето . Луксузот ги исполнува перформансите : Елегантната удобност обезбедува супериорни перформанси и луксузно чувство започнуваат со предива што се дури и пофини, подолги, подолги, и посилна од свила. Овие предива од микрофибер се завршени со прецизен процес на четкање и климатизација пред да бидат ткаени во премиум ткаенини, а потоа се подложени на дополнително четкање за да се постигне бујната, ултра мека завршница што ја бараат познавачите на фини постелнина. Добредојдовте на Елегантна удобност : Екстра трајно ткаење создава вечна мекост. Откријте ја крајната постелнина во постелнина со нашите свилени мазни постелнини. Дишејќи и кул на допир, нашиот луксузно мек сет за постелнина ќе создаде небесно искуство за спиење! Материјалот за микрофибер се обработува за да се направи отпорен на намалување и бледнее што додава на долговечноста на сетот со тоа што ќе го задржи во одлична состојба.

Останатите карактеристики

Слични понуди