• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Човек пештера 1“ платно уметност од LightboxJournal

Трговска марка ликовна уметност „Човек пештера 1“ платно уметност од LightboxJournal

DEN 958.40
Тековен
Во продавницата

Уметник : Lightboxjournals Ubject : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lightbox Journal 'Човек пештера 1' платно уметност.

Останатите карактеристики

Слични понуди