• Обновено
Глобалната Галерија во. Млада Жена Шиење Уметност Печатење-Гари Мелчерс

Глобалната Галерија во. Млада Жена Шиење Уметност Печатење-Гари Мелчерс

DEN 2.00
Тековен
Во продавницата

Глобалната Галерија нуди илјадници наслови во нашиот прекрасен формат на ликовна уметност гикли. Овие достапни дигитални репродукции се најквалитетни уметнички отпечатоци и платнени отпечатоци достапни на пазарот.Карактеристики музеј квалитет giclee на платно и се протегала на длабоко (1.5 во.) галерија за носилки завиткана со слика огледувана на страничната рака направена Во Сад Како ја Правиме : ние користиме мат финиш архивска ликовна уметност без киселина за сите наши хартиени отпечатоци од гикли, ја печатиме сликата директно на платно од уметничко одделение користејќи архивски мастила за трајност во боја, го следиме нашиот уникатен процес на обложување, при што го запечатуваме мастилото во платното со додавање на јасна заштитна бариера која зачувува и ја штити сликата во нашето готово студио за производство платното се протега и се вклопува На Дрвен Хардвер за Закачување Рамка по нарачка, исто така, е инсталиран во оваа фаза, правејќи го вашето уметничко дело од платно веднаш подготвено да се дружи надвор од кутијатауметник : гари мелхерсизе : 16"тежина : 3,45 фунти-шку : бнтл60637 глобална галерија 16 инчи. Млада Жена Шиење Уметност Печатење-Гари Мелчерс.

Останатите карактеристики

Слични понуди