• Обновено
Terra & Sky Women's Plus Sime Eversed Everday V-вратот маица

Terra & Sky Women's Plus Sime Eversed Everday V-вратот маица

DEN 2.33
Тековен
Во продавницата

Подигнете ја вашата колекција на најважни гардероба со оваа плус големина од Terra & Sky. Направено од мека мешавина од памук за да ве задржи пријатно од ден на ноќ, оваа маица има разноврсно деколте на V и опуштено вклопување што разгледува најразлични типови на тело. Фрли го над омилените хеланки и неколку станови за лесна и обична облека со топло време, или поставете ја под кардиган за поладни денови. Оваа маичка со кратки ракави е достапна во асортиман на стилови кои се движат од елегантни, цврсти колорити до безвременски шарени шари и е добар начин да ги ажурирате вашите секојдневни основи без да ја пробиете банката. Terra & Sky Women's Plus Ereted V-Neck Tee : 60% памук, 40% полиестер. Плус маица со големина. Фабрична изработка на Jerseyерси. Опуштено вклопување. Кратки ракави. Ребреди V деколте. Заоблен полите. Достапно во разновидни стилови. Машинско миење ладно, измијте со слични бои, само белило од нехлор кога е потребно, сува суво ниско, средно железо.

Останатите карактеристики

Слични понуди