• Обновено
Архива Колекција Арк674б Сино Сив Килим

Архива Колекција Арк674б Сино Сив Килим

DEN 0.33
Тековен
Во продавницата

Архивска Колекција САФАВИЕХ Арк674б Син / Сив Килим Колекцијата На Архивата содржи безвременски цветни мотиви, оживеани во нежни нијанси, мек куп блиску и гроздобер патина. Скапоцениот изглед на антиката е маестрално вткаен во овие традиционално стилизирани теписи на областа создавајќи воздух на софистицираност со чувствителноста на мод д-кор. Прекрасно дизајниран за денешната дневна соба, трпезарија и мастер мебел за спална соба. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Гроздобер Стил. Шик Ориентална Шема.

Останатите карактеристики

Слични понуди