• Обновено
Бушвакер Ое-Стил Крајна Кревет Капи за 2007-Сиера 1500

Бушвакер Ое-Стил Крајна Кревет Капи за 2007-Сиера 1500

DEN 4111.68
Тековен
Во продавницата

Бушвакер Крајните Капачиња За Кревети го добија своето име. Тие стојат до тешка употреба, заштитувајќи го горниот раб на креветот на вашиот камион од вдлабнатини, гребнатини и гребнатини. Тие се исто така одлични во покривање на помали оштетувања. Крајните Капачиња за Кревети се од нашето ексклузивно TPO Dura-Flex 2000, истиот ултра цврст материјал што го користиме за правење Оклоп за Патеки за Џипови. Тие се екстра дебели, за да го апсорбираат ударот и да се спротивстават на искривување..и, тие се 100% ув заштитени за да спречат креда. И покрај целата таа цврстина, тие лесно се инсталираат со нивното двојно сигурно ЛЕПИЛО ОД 3 МЕТРИ и комерцијалниот систем за завртки на Бушвакер. Вашите капачиња за шини за кревети се дизајнирани специјално за вашиот камион, така што тие се вклопуваат во фабрички тесни, со блиски толеранции и непречено завршени рабови. За совршено опремена заштита на шините за кревети, ништо друго не одговара на Крајната..Крајни Капачиња За Кревети од Бушвакер. Димензии на пакетот : 78 Л х 6 Ч х 4 В (инчи). Тежина на пакетот : 6 килограми. Одговара Изберете : 2008-2011, 2013 ГМЦ СИЕРА 2012 ГМЦ СИЕРА Ц1500 2007 ГМЦ НОВА СИЕРА К1500 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Останатите карактеристики

Слични понуди