• Обновено
Рачен Диспензер За Тесто Од Нерѓосувачки Челик Професионална Алатка За Домашна Кујна За Домашна Кујна За Печење Торта Кекси Крепи Вафли

Рачен Диспензер За Тесто Од Нерѓосувачки Челик Професионална Алатка За Домашна Кујна За Домашна Кујна За Печење Торта Кекси

DEN 2.00
Тековен
Во продавницата

Опис. Диспензерот за тесто е изработен од материјал од нерѓосувачки челик, задебелен и издржлив. Лесен за ракување, само нежно фатете ја рачката за непречено распределување на тестото; цврст и лесен за чистење. Тоа е професионална и совршена кујна алатка за секого. Го прави делењето во калапи брзо и лесно. Карактеристики. - Боја : како што е прикажано. - Материјал : нерѓосувачки челик. - Големина : 16,2 х 10,5 х 16,2 см. - Изработен од нерѓосувачки челик за храна, отпорен на корозија, отпорен на висока температура, добра јачина, не е лесен за ' рѓа. - Диспензерот за тесто има висок степен на запечатување . Кога излезот е затворен, тој нема да истече од тестото. - Вие и вашето семејство секогаш ќе можете да направите совршено порции и конзистентна храна за појадок и десерти. - Нашиот диспензер за тесто ги намалува нередите со тоа што палачинката, кексот или тестото за мафини не капе на вашите шалтери. - Убав и одличен кујнски помошник за се кујна, ресторан, бар итн. Изработен од нерѓосувачки челик за храна, отпорен на корозија, отпорен на висока температура, добра јачина, не е лесен за ' рѓа. Диспензерот за тесто има висок степен на запечатување. Кога излезот е затворен, тој нема да истече од тестото. Вие и вашето семејство секогаш ќе можете да направите совршено порции и конзистентна храна за појадок и десерти. Нашиот диспензер за тесто ги намалува нередите со тоа што палачинката, кексот или тестото за мафини не капе на вашите шалтери. Убав и одличен кујнски помошник за се кујна, ресторан, бар итн.

Останатите карактеристики

Слични понуди