• Обновено
Нурисон Их Индија Куќа Затворен Простор Килим

Нурисон Их Индија Куќа Затворен Простор Килим

DEN 799.84
Тековен
Во продавницата

Широкиот племенски дизајн со пруги го прави Овој Килим За Внатрешна Површина На Куќата Нурисон ИХ85 Во Индија убав стил за секоја просторија. Овој тепих е ткаен од 100% волна и доаѓа во различни палети на бои и опции за големина. Нурисон Од своето основање во 1970 - тите, Нурисон Килими стана најразновиден производител на големо на пазарот и увозник на теписи во областа. Широките, разновидни производни линии на нурисон се меѓународно признати за нивната комбинација на убавина, изработка и вредност во секој опсег на цени и градежна категорија. Со одржување на монументален резервен инвентар, Нурисон може да ги испрати повеќето нарачки во рок од 48 часа. Нурисон се осврна на двете клучни грижи на секој малопродажба-избор и навремена испорака - за да стане водечки ресурс за повеќе производи во индустријата за покривање на подот. Нурисон Индија Куќа Област Килим : Рачно Изработени тркач килим. Одлично ќе оди со вашиот домашен декор.

Останатите карактеристики

Слични понуди