• Обновено
Трговска Марка Ликовна Уметност Соберете Ја Жетвата Платнена Уметност Од Робин Бетерли

Трговска Марка Ликовна Уметност Соберете Ја Жетвата Платнена Уметност Од Робин Бетерли

DEN 2.67
Тековен
Во продавницата

Уметник : Робин Подобро Предмет : Стил На Живот : Куќа / Тип На Производ Во Земјата : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има топла есенска сцена во штала.Робин Бетерли живее и го сака светот на минијатурите и уметноста затоа што тоа е постојано менување на вклученоста со материјали, произведени и сурови, и детски шарм со технологија што ја одржува посветена и адренализирана. Таа одеднаш е и понизна и горда што нејзината работа е прифатена, дозволувајќи и да живее радосен уметнички живот. Робин се сретна Со Шон (нејзиниот сопруг) во летниот камп како деца и останаа брзи пријатели дури и по и се пресели од датира во брак за да имаат деца, а сега внуци. Секојдневниот живот на паровите се врти околу нивниот вековен дом, нивната работа како занаетчии и нивното семејство и градини. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. топла есенска сцена во штала.

Останатите карактеристики

Слични понуди