• Обновено
DRV8825 42ch степер мотор возач проширување одбор за 3d печатач

DRV8825 42ch степер мотор возач проширување одбор за 3d печатач

DEN 3504.00
Тековен
Во продавницата

Функција : . Вклучен прекинувач ЗА НАТОПИ, лесно можете да ги прилагодите сегментите на погонот. Приклучок за напојување на терминалот за напојување со лесно поврзување. Компатибилен со 12 / 24v диск шема. Погоден за погон на мотор од 42 степери, 3д печатачи и САМОСТОЈНО. Спецификација : . Големина : 42 х 42 х 15мм. Фиксна : 3мм. Теренот : 1400 х 1400мил (35,56 х 35,56 мм). Логика напон : 5 V. Влезен напон : 12-30В. Пристаништа : Дигитални. Интерфејс : Насока, овозможи, брзина. Применлив модул : А4988, ДРВ8825. Забелешка : ве Молиме забележете ја насоката при инсталирање на модулот за возење, инаку ќе го запали модулот. Пакетот вклучува : . 1 х 42 Степер Мотор Диск Експанзија Одбор Експанзија Одбор.

Останатите карактеристики

Слични понуди