• Обновено
Манфрото 410пл Плоча За Брзо Ослободување

Манфрото 410пл Плоча За Брзо Ослободување

DEN 175.20
Тековен
Во продавницата

Плочата За Брзо Ослободување Manfrotto 410 PL е плоча со низок профил за системот ЗА брзо ослободување RC4. Тој е поголем од стандардната плоча НА системот RC2 НА Manfrotto и се испорачува и со завртки со навој 1/4"-20 и 3/8". Неговата завртка патува по 2" жлеб слот, за подобро сместување на професионални камери со различни димензии. Боген / Манфрото 401pl Плоча За Брзо Ослободување. Компатибилен со 394, 3270, 3275 & 3436РЦ4 манфрото / Боген брендирани глави. Заменува #3271.

Останатите карактеристики

Слични понуди