• Обновено
Монро Шокови И Потпори Оптоварување Прилагодување Амортизер И Серпентина Пролет Собранието Одговара изберете: 2003-ДОЏ РАМ 2500, 2003-ДОЏ РАМ 3500

Монро Шокови И Потпори Оптоварување Прилагодување Амортизер И Серпентина Пролет Собранието Одговара изберете: 2003-ДОЏ РАМ 2500,

DEN 3.00
Тековен
Во продавницата

Стабилизаторот На управувачот Monro-Magnum® ги запира вибрациите пред да стигне до возачот. Дејствувајќи како хоризонтален амортизер, Стабилизаторите На управувачот monro-Magnum® помагаат да се намалат вибрациите што патуваат низ системот за управување до возачот. Клипна Прачка од 1/2 инчи : Тешка нитрокарбуризирана прачка за долг работен век. Течност За Сите Временски Услови : Содржи специјални модификатори за да се намали триењето и да се обезбеди непречена реакција на прачката. Целосно Поместен Вентил : Подобар опсег на вентили и на циклусите на компресија и на продолжување на единицата за непречено удобно возење. Одговара Изберете : 2003-2012 ДОЏ РАМ 2500 2003-2012 ДОЏ РАМ 3500 2013 ОВЕН 2500 2013 ОВЕН 3500 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Останатите карактеристики

Слични понуди