• Обновено
Рим Текстил Техно Скуба - Полиестер Спанде плетена ткаенина за облекување облека и уметност и занаети - црна

Рим Текстил Техно Скуба - Полиестер Спанде плетена ткаенина за облекување облека и уметност и занаети - црна

DEN 25.12
Тековен
Во продавницата

Техно -плетената ткаенина е една од најбараните ткаенини на пазарот. Има многу добро истегнување и закрепнување, заедно со одлично драпење. Лесно може да се зашие, и затоа е погодно за правење фустани, панталони и јакни. Тој е многу издржлив, долготраен и лесен за миење, секојдневна соодветна ткаенина. Може да се користи за активно абење, особено хеланки и ленти за глава. Исто така е многу популарно за оние кои бараат да направат маски за лице! Одличен избор за женска надворешна облека и панталони/хеланки. Совршен за облека, костуми и занаети. Одличен избор за маски за лице. Подготвување и лесен за одржување. 96% полиестер / 4% спандекс. Боја : Црна. Ширина : 58/60 ". Секоја ширина : 57". Тежина : 230 GSM (грам/квадратен метар). Количина : 1 = 5 јарди. Преуредувачки. Бродови брзо!. Одрекување во боја : Ние се стремиме да ги направиме боите прикажани што е можно повеќе. Сепак, поради многу варијации во мониторите и прелистувачите, боите на вашиот екран можеби не се вистински приказ на вистинската сенка. Сликите на екранот треба да се користат само како водич.

Останатите карактеристики

Слични понуди