• Обновено
Карат Т.В. Дијамант жолто-позлатен стерлинг сребрен ланец врска прстен

Карат Т.В. Дијамант жолто-позлатен стерлинг сребрен ланец врска прстен

DEN 3776.00
Тековен
Во продавницата

Засилете го вашиот изглед со овој пенлив прстен за врски со ланец на дијаманти Миабела. Изработено во бујно жолто родиум позлатено сребро, овој дизајн има наизменични врски со дијаманти и полирани врски со отворена кривина. Овој дијамантски прстен е зрачен со 84 дијаманти со тркалезно, со пас-сет (G-H, I2-I3). Засилен со висок полски финиш, овој трендовски дијамантски прстен е мода што мора. Направено во сребро. Yellowолта родиум позлата. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Дијамантско сечење : круг. Песни поставени камења. Дизајн на врски со ланци. Ширина на опсегот : 7мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Останатите карактеристики

Слични понуди