• Обновено
Лора Маршал 'напишана во starsвездите II на бело' платно уметност

Лора Маршал 'напишана во starsвездите II на бело' платно уметност

DEN 1.67
Тековен
Во продавницата

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да слика, да фотографира и да ужива во долги прошетки во шумата со сопругот и кучето. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот.Уметник : Лора МаршалСубјект : Типографија Стил : Модерни и современи Производски тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстракт со зборовите, бараат и изгубени. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Истакнати бои : бела, тен, розова, портокалова, сива, сина помеѓу нејзините рурални корени од Мичиген и детството исполнето со патувања за кампување со крос -кантри, Лора е дома во природа. Иако нејзиниот примарен медиум е фотографијата, Лора откри и loveубов кон акварели и гуаче, давајќи her како уште еден начин да ја изрази убавината што ја гледа во светот околу неа. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Останатите карактеристики

Слични понуди