• Обновено
Биол Алуминиум Покриен Овален Печење Со Капак-Печење Висока Купола )

Биол Алуминиум Покриен Овален Печење Со Капак-Печење Висока Купола )

DEN 0.67
Тековен
Во продавницата

Овој печење направен од висококвалитетен алуминиум има задебелено дно и капак, кои помагаат рамномерно да се распредели топлината, а капакот ја задржува влагата, така што печењето е одлично за задушени и пржени оброци.- >Лесен за чистење -> капакот може да се користи како тава -> тавата има гребена површина за пржење храна со апетитни траги од скара-> Погоден За употреба на гас, електричен и стаклокерамички тип на плоча за готвење-> не е погоден за индукциска плоча за готвење-> 2,6-qt (2,5 L) - 5,5" (14 см) висока-> 4,2-qt (4 L) - 5,9" (14,9 см) висока-> 6,3-кт (6 л) - 6,5" (16,6 см) високо лесно за чистење. Капакот може да се користи како тава. Направени Во : Украина, Направени Од : Биол. Материјал : Алуминиум. Големина : 2,6 - кт (2,5 Л)-5,5" (14 см) висока, 4,2 - кт (4 Л)-5,9" (14,9 см) висока, 6,3 - кт (6 Л) - 6,5" (16,6 см) висока.

Останатите карактеристики

Слични понуди