• Обновено
Рани Сусам Целото Кафеаво, Сурово 28оз ~ Сите Природни

Рани Сусам Целото Кафеаво, Сурово 28оз ~ Сите Природни

DEN 239.84
Тековен
Во продавницата

Рани Сусам едно од првичните семиња на масло познато на човештвото, семето од сусам е широко вработено во кулинарството, како и во нивните традиционални здравствени придобивки. Сусамот е важен извор на фито-хранливи материи како што се омега-6 масни киселини, флавоноидни фенолни антиоксиданси, витамини и диетални влакна. Растението сусам е висока годишна билка во семејството педалиацеа, која опширно расте Во Азија, особено во Бурма, Кина и Индија. Таа е исто така една од главните комерцијални култури во Нигерија, Судан и Етиопија.

Останатите карактеристики

Слични понуди