• Обновено
Истурање Мајстори Зелено Јаболко Метален Бисер Истурање Боја-Премиум Претходно Измешана Вода-Базирана

Истурање Мајстори Зелено Јаболко Метален Бисер Истурање Боја-Премиум Претходно Измешана Вода-Базирана

DEN 239.84
Тековен
Во продавницата

Карактеристики : МАЈСТОРИ За ИСТУРАЊЕ Подготвени за Истурање боите се формулирани со вискозитет (Дебелина) кој е идеален за АКРИЛНО ИСТУРАЊЕ веднаш од шишето што создава исклучителни ќелии и Движење на Бојата.Течен медиум за истурање, совршен за уметници и хобисти да создадат акрилна уметност. Ви дава уметници способноста да се создаде богата, живописни истура со оваа течност истурање медиум.Изберете од 84 динамични Подготвени За Истурање на акрилни бои. Тие се подготвени да одат директно во чашата за мешање и совршено формулирани за навалување, лизгање и локва.Одлично За Техника На Валкано Истурање, Техника На Превртување Чаши, Холандски Истурања, Истурање Прстени Од Дрвја и многу други техники што ги измислувате додека ја учите Уметноста На Мајстори За Истурање Акрилик Зелено Јаболко Метален Бисер Истурање Боја-Премиум 32 Унца Претходно Измешана Вода.

Останатите карактеристики

Слични понуди