• Обновено
Дорман 264 - Тава За Моторно Масло За Специфични Модели На Лексус Одговара избери: - LEXUS LC, 2015-LEXUS RC-F

Дорман 264 - Тава За Моторно Масло За Специфични Модели На Лексус Одговара избери: - LEXUS LC, 2015-LEXUS RC-F

DEN 1146.40
Тековен
Во продавницата

Нафта пан протекување? Оваа тава за моторно масло е прецизно дизајнирана за да одговара на оригиналната тава за опрема за одредени години на возилото, прави и модели за сигурна замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа тава за моторно масло е направена за да одговара на оригиналната тава на одредени возила. Целосно склопување-вклучува тава за замена и приклучоци за одвод за да одговараат на оригиналните компоненти. Издржлив дизајн-облогата со висока јачина спречува идна корозија. Доверлива вредност поддржана од тим инженери и експерти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 2007-2017 ЛЕКСУС ЛС 8 Цил 4.6 Л 2018-2020 ЛЕКСУС ЛЦ 8 Цил 5 Л 2015-2020 ЛЕКСУС РЦ-Ф 8 Цил 5 Л 2008-2009 ЛЕКСУС Е-Ф 8 Цил 5 Л 2016-2020 ЛЕКСУС ГС-Ф 8 Цил 5 Л 2008-2011 ЛЕКСУС гс 8 ЦИЛ 4,6 л 2010-2014 ЛЕКСУС Е 8 Цил 5 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ за ДА ПРОВЕРИТЕ.

Останатите карактеристики

Слични понуди