• Обновено
14к Бело Злато Вистински Дијамант И Смарагд Прстен

14к Бело Злато Вистински Дијамант И Смарагд Прстен

DEN 3.33
Тековен
Во продавницата

Рачно изработен исклучиво од нашите квалификувани занаетчии за накит, овој елегантен прстен ќе додаде малку гламур на секоја облека.Тип на Скапоцен Метал : 14к Бело Злато (Ако сакате, можеме да ја произведеме оваа ставка Во Жолто Или Розово Злато.) Метална Тежина : 4.18 Гмдијамонска Тежина : 0.242 КТ. (Јас/Ј Боја - SI2 / I1 Јасност)Дијамант Тежина : 0.54 КТ.Заврши : Полиранможеме да го произведеме овој прстен во жолто, бело или розово злато за истата цена. Ве молиме изберете ја саканата опција за златна боја и големината на прстенот. 14к Бело Злато Вистински Дијамант И Смарагд Прстен.

Останатите карактеристики

Слични понуди