• Обновено
Дабови фарми 1% културирана матеница, пит -сад - контејнер

Дабови фарми 1% културирана матеница, пит -сад - контејнер

DEN 1.67
Тековен
Во продавницата

Обидете се да готвите со 1% култивирана матеница со маснотии за да додадете богатство на палачинки, бисквити и печива. Постигнете до дабови фарми со ниско ниво на матеница за да го направите омиленото домашно облекување на домашно матеница, или уживајте во тоа како силен пијалок. 1% матеница со низок мамки со богат и опиен вкус. Заедницата сакана. " Еден (1) Пластичен сад со дабови фарми 1% ниско ниво на култивирана матеница. Оваа култивирана матеница со маснотии е одлична замена за маснотии за маснотии за да ги осветли рецептите што повикуваат на производи од матеница. Речиси 100 години, млечните производи од дабови фарми им обезбедуваат на локалните семејства свежа, вкусна млекара. Обидете се да печете со оваа култивирана матеница со ниски мачки за да ги направите вашите бисквити, палачинки од матеница, пченка или колачи дополнителни влажни и меки, или користете ја за да направите домашен леб од матеница.

Останатите карактеристики

Слични понуди