• Обновено
Барбел 80lb леано железо тој глувче, сингл

Барбел 80lb леано железо тој глувче, сингл

DEN 319.52
Тековен
Во продавницата

Глупата со леано железо од капачето, нуди сигурност и долготрајни перформанси. Глупа од леано железо може да се користи за вежбање на сите главни мускулни групи, вклучувајќи раце, градите, грбот, апс, нозете и јадрото. Придобивките од вежбите за гира вклучуваат градење мускули, подобрување на јачината на јадрото, зајакнување на рамнотежата, обезбедување на подобро здравје на коските, согорување на калории, зголемување на нивото на енергија, подобрување на целокупното расположение и многу повеќе. Оригиналните тегови на глувци од леано железо имаат глави во форма на хексадецимално за да спречат тркалање и да обезбедат полесно складирање. Средно-длабокото крцкање на рачката обезбедува суштински зафат и безбедност за време на употребата. Секоја гира доаѓа во полу-сјајна завршница што спречува 'рѓа и ги одржува глувците да изгледа добро. Глупите се достапни во најразлични големини на тежина и соодветно се обележани на нивните краеви за лесна разлика. Cap Barbell 80lb леано железо, глувче, сингл : специфични мускулни групи или изведете тренинг со целото тело. Оригиналните глави во форма на хексадецимација спречуваат да се тркалаат гира и да ги намалат опасностите за време на вежбањето. Клупањето со средна длабочина на рачката обезбедува суштински зафат и безбедност за време на употребата. Полу-сјајната обвивка е трајна и ефикасна завршница. Совршено за изолации, полно тело, функционално и H.I.I.T. Вежбање. Достапно во најразлични тегови, продадени одделно.

Останатите карактеристики

Слични понуди