• Обновено
Заштитена марка ликовна уметност „Мртва живот со смокви и леб“ платно уметност од Мелендез

Заштитена марка ликовна уметност „Мртва живот со смокви и леб“ платно уметност од Мелендез

DEN 3.00
Тековен
Во продавницата

Уметник : Мелендез Предмет : Сè уште начин на живот : Традиционална Производство Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има смокви и леб што седат во мртва сцена. Истакнати бои : црна, кафеава, тен, сива луис Егидио Мелендез? беше шпански сликар. Иако за време на животот добил малку признание и починал во сиромаштија, Мелендез е признат како најголем шпански? Неговото мајсторство на композиција и светлина и извонредна способност да го пренесе обемот и текстурата на одделни предмети му овозможи да го претвори најстариот светски билет за кујни во моќни слики. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. смокви и леб што седат во мртва сцена.

Останатите карактеристики

Слични понуди