• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „градски елени“ платно уметност од Роберт Фаркас, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „градски елени“ платно уметност од Роберт Фаркас, златна украсна рамка

DEN 1530.08
Тековен
Во продавницата

Уметник : Роберт Фаркасјубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „градски елени“ платно уметност од Роберт Фаркас, злато украсен рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има слика на градско небо во форма на елени. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Останатите карактеристики

Слични понуди