• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Олимписки НП 2“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

Трговска марка ликовна уметност „Олимписки НП 2“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

DEN 1.00
Тековен
Во продавницата

Уметник : D.Д. Мекфарлансубјект : Пејзаж-апестит : Природно модерен производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрвја околу езерцето во шума. Ја започнав мојата кариера како фотограф за мојот средношколец и продолжив да се прават портрети, свадби и комерцијална фотографија. Она што на крајот ме инспирираше најмногу беше сценско и природа. Направив фотографии од Алјаска до Европа до Африка. Дадов голем број на мои снимки насликан ефект и исто така уживам во снимањето сцени во инфраред. Јас сум дипломиран на Институтот за фотографија во Yorkујорк и член на Здружението на професионални фотографи од Georgiaорџија. Јас поседувам фотографија во Беркшир и сум член на еснафот „Такер уметност“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. дрвја околу езерцето во шума.

Останатите карактеристики

Слични понуди