• Обновено
Дополнителен филтер за воздух на моторот, CA7431, за избрани Volkswagen Vehicles Fits Select: 1993- Volkswagen Jetta, 1995- Volkswagen Cabrio

Дополнителен филтер за воздух на моторот, CA7431, за избрани Volkswagen Vehicles Fits Select: 1993- Volkswagen Jetta, 1995-

DEN 3.33
Тековен
Во продавницата

Fram Extra Guard Air Filters се вашата прва линија на одбрана што спречува оштетување на патната прашина и честички од нечистотија да влезат во вашиот мотор. Наменет за избрани Volkswagen возила, Fram Extra Guard CA7431 Filter Air Filter е дизајниран со напреден филтерски медиуми што дозволува преку 2x помалку нечистотија од просечните водечки стандардни брендови за малопродажба и го штити моторот на вашето возило до 12,000 милји. Заменувањето на филтерот за валкан воздух со нов Fram Extra Guard Air Filter може да помогне во зголемувањето на коњските сили, забрзувањето и целокупните перформанси на моторот. Добијте подобра заштита со леснотија и инсталирајте нов Fram Extra Guard Air Filter денес! Напредна заштита од Фрам до 12.000 милји. Инсталирајте го филтерот за воздух за малку како 5 минути. Се менува на годишно ниво или на секои 12,000 милји. Напредни филтерски медиуми докажани дека обезбедуваат 2x заштита на моторот. Стапиците ја удвојуваат нечистотијата и го подобруваат протокот на воздух низ возилото. Спречете намалено забрзување и коњски сили на моторот на вашето возило. Висина (инч) : 2.281. Должина (инч) : 10.469. Ширина (инч) : 9.000. Број на дел од производителот CA7431 одговара на Volkswagen Cabrio, Golf и Jetta возила. Потврдете ја точната вклопување. ИД на терминологија на дел : 6192. Код на брендот AAIA : BCWZ. FITS Изберете : 1993-1999 Volkswagen Jetta 4 Cyl 2 L 1995-2002 Volkswagen Cabrio 1993-1999 Volkswagen Golf 4 Cyl 2 L и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот фит додаток за да проверите.

Останатите карактеристики

Слични понуди