• Обновено
Ролна Хартија Ксуан Кинеска Новогодишна Калиграфија Хартија Празна Двојна Хартија

Ролна Хартија Ксуан Кинеска Новогодишна Калиграфија Хартија Празна Двојна Хартија

DEN 2111.84
Тековен
Во продавницата

Опис. Оваа Кинеска ролна хартија за калиграфија е погодна за пишување двојки и други благослови. Не е лесно навлезе кога сликарството. Може уредно да се задржи на хартијата. Можете исто така да ги споделите со вашето семејство и пријатели. Карактеристики. - Боја : Црвена. - Материјал : оризова хартија. - Хартијата Ксуан со голема способност за инхибиција и инфилтрација на мастило. - Умерена инхибиција на мастило, бавна инфилтрација, непречено пишување, погодно за употреба. - Погоден За пишување хартија На Кинески Пролетен Фестивал чунлијан или дуилијан. - Изработен од висококвалитетен материјал од оризова хартија, безбеден и сигурен за пишување двојки. - Може да се користи за свадба, годишнина, туш за бебиња, Пролетен Фестивал, Божиќ итн. Хартијата Ксуан со голема способност за инхибиција и инфилтрација на мастило. Умерена инхибиција на мастило, бавна инфилтрација, непречено пишување, погодно за употреба. Погоден За пишување хартија Од Кинески Пролетен Фестивал чунлијан или дуилијан. Направено од висококвалитетен материјал од оризова хартија, безбеден и безбеден за пишување двојки. Може да се користи за свадба, годишнина, туш за бебиња, Пролетен Фестивал, Божиќ итн.

Останатите карактеристики

Слични понуди