• Обновено
Ласерски Иридиум Свеќичка IFR6Q-G ЗА MERCEDES-BENZ SL AMG БАЗА 2005-6.0 L 5980cc

Ласерски Иридиум Свеќичка IFR6Q-G ЗА MERCEDES-BENZ SL AMG БАЗА 2005-6.0 L 5980cc

DEN 3.00
Тековен
Во продавницата

Често наведени како оригинална опрема, нгк ласерските иридиумски свеќички се најдобрата комбинација на перформанси и долговечност. Врвот на иридиум е шест (6) пати потежок од платината, обезбедувајќи најсилна запаливост и најдолг можен живот. Повеќето ласерски иридиумски свеќички имаат платинеста подлога на земјата електрода за рамномерно абење во системите за палење. Ое дизајниран за специфични апликации за возила. Шорти Свеќичка : Не. Отпорник : Да. Производителот Топлина Опсег : 6. Материјал На Врвот На Електродата : Иридиум. Електрода Основни Материјал : Бакар. Тип На Изолатор : Проектиран. Големина На Конецот На Свеќичката : 14мм. Свеќичка Достигне : 0.750 во. Свеќичка Седиште Стил : Заптивка. Клуч Дијаметар : 5/8 во. Количина На Лента За Земја : Една. Мотор V12, Големина На Моторот 6.0 L/5980cc. Семејство На Мотори Мерцедес-Бенц В12. Тривалентното метално обложување обезбедува супериорни антикорозивни и анти-запленувачки својства. Брановидни ребра спречуваат трепкање. Чист алумина силикатен керамички изолатор, обезбедува супериорна јачина и подобар пренос на топлина. Бакар јадро помага во отстранување на топлина. Тројните заптивки спречуваат истекување. Продадени Во 12 Пакет.

Останатите карактеристики

Слични понуди