• Обновено
Капезио Ханами Балетски Чевли

Капезио Ханами Балетски Чевли

DEN 2.00
Тековен
Во продавницата

Слободно лизгајте низ подот на студиото во Ханами. Овој балетски чевли со лизгање е изработен од висококвалитетен платнен материјал кој се протега како да не носите ништо. Дизајнот со поделен ѓон го елиминира најголемиот дел во лакот обезбедува максимална метатарзална заштита и овозможува најрамната платформа да се врти. Она што Го издвојува Ханамито од другите балетски чевли е патентираната технологија која создава беспрекорна дијамантска газа во лакот на чевелот. Ова значи дека не постои грубо зашиена линија надолу по центарот што ќе се меша со тоа како покажувате и свиткувате. Ниту една врвка за влечење не ја брише грижата за враќањето на балетската влечка. Танчерите со висок калибар се колнат во оваа влечка. Жените нарачуваат 1-2 големини поголеми од уличните чевли. Мажите нарачуваат 3-4 големини поголеми од уличните чевли. 4 начин се водат платно горниот. Сплит-ѓон со рационализиран фитинг дизајниран да ги одразува контурите на стапалото.

Останатите карактеристики

Слични понуди