• Обновено
Чатам Вилфред Волна Површина Килим, Слонова Коска Темно Сива, 3' 5'

Чатам Вилфред Волна Површина Килим, Слонова Коска Темно Сива, 3' 5'

DEN 3.33
Тековен
Во продавницата

Издржливото рачно тафтувано со памучна подлога ги прави килимите Од областа Чатам прекрасен избор за денешниот современ начин на живот и преференции за декор. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Рачно тафтувана Волна Површина Килими. Стилски додаток за секоја соба. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Боја : Слонова Коска/Темно Сива. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни.Чатам Килим Колекција. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Големина : 3 'х 5'. Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Оваа колекција дава широк спектар на достапност за зачинување на вашиот дом, што ги прави совршен додаток во вашата соба.

Останатите карактеристики

Слични понуди