• Обновено
CE-H24211-S HDMI VGA HDBaseT 4k Скалер Прекинувач

CE-H24211-S HDMI VGA HDBaseT 4k Скалер Прекинувач

DEN 9839.20
Тековен
Во продавницата

Ви овозможува да изберете и префрлате помеѓу кој било од 2-те изворни уреди (1 HDMI И 1 VGA) за да се прикаже НА HDMI дисплеј преку единствен економичен CAT5e/6 кабел до 70 метри (70m-1080p/40m-4 K) користејќи напредна HDBase T технологија со аудио излез и ir контролни Скали и префрлува HDMI или VGA влез на HDBase T излез. Карактеристики рачни или автоматски опции за префрлување уреди. Излезната резолуција може да се избере помеѓу 720p, 4 K @60 Hz YUV 4 : 2 : 0 или 4 K @30 Hz YUV 4 : 4 : 4. Пренесува сигнали преку hdbaset технологија до 40m (131ft) НА 4 K или 70m (230ft) на 1080p. Поддржува двонасочна ir екстензија, rs232 контрола,напредно управување СО EDID. Поддржува двонасочна Пох, приемникот HDBase T може да се напојува со овој КОМПЛЕТ, или овој КОМПЛЕТ може да се напојува со приемник преку hdbaset порта. Во согласност СО HDMI 1.4 и HDCP 2.2 НА HDMI излез. Тип На Производ Аудио / Видео Прекинувач. Поврзување Технологија Кабел. Број На Влезни Уреди Поддржани 2. Уред Поддржан Дисплеј Блу-Реј Диск Плеер ДВД Плеер Игри Конзола Тв Компјутер. Број На Дисплеи Поддржани 1. Видео Графички Режими 4к Максимална Резолуција На Видео 4096 х 2160. Интерфејси/Порти HDMI Во Да VGA Во Да Поврзување (RJ-45) Да Број На Поврзување (RJ-45) Порти 1 Број НА USB Порти 1 Број НА HDMI Влезови 1 Број НА VGA Влезови 1. Медиуми И Перформанси Медиуми Тип Поддржан Извртени Пар Максимално Работно Растојание 70м. Форма Фактор Решетката-монтажни. Висина 0,93". Ширина 7.68". Длабочина 3.94". Тежина (Приближно) 1,77 фунти. Содржина на пакетот HDMI/VGA 2x1 HDBase T 4 K Скалер Прекинувач Адаптер За Напојување 2 x Монтажа уши 4 x Завртки 4 x Пластични Перници RS - 232 Кабел Прирачник За Корисник.

Останатите карактеристики

Слични понуди