• Обновено
Фракција Аритметички Кругови Играчки - Математички Деца, Делови За Фракционо Пресметување Едукативни Играчки

Фракција Аритметички Кругови Играчки - Математички Деца, Делови За Фракционо Пресметување Едукативни Играчки

DEN 2.33
Тековен
Во продавницата

Опис : Тркалезна фракција содржи 1, 1/2, 1/3, 1/4, 1/5, 1/6, 1/8, 1/10, 1/11 и 1/12, вкупно 51 парчиња сегменти со вклучени броеви.9 Бои, секоја боја идентификува различна фракција.Помогнете им на учениците да визуелизираат дропка и да научат Множење И Броење.Дебела поддршка, лесна за едукативна демонстрација на табла или табла, или за деца да манипулираат и самостојно учат.Совршен за возраст од 3+години.Спецификација : Материјал : Избегнувајте Табела : Еден Дијаметар : Прибл. Пакетот од 9 см/3,54 инчи Вклучува : 51 парчиња Математички Дропки Табли Забелешка : бојата може да биде мала различна од сликата поради некои фактори, како што е ефектот на осветлување.Ве молиме дозволете мало отстапување на мерењето за рачна мерка. Математика Загатка Игра. Плочки. Број Наставни Помагала.

Останатите карактеристики

Слични понуди