• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „кучиња 4“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „кучиња 4“ платно уметност од фенер Прес

DEN 671.84
Тековен
Во продавницата

Уметник : Lantern Presssubject : Animal Style : Modern & Modern and Contectione Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има куче во центарот на рекламата за храна за мешани ореви. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Dogs 4' Canvas Art.

Останатите карактеристики

Слични понуди