• Обновено
Природно проток на д -р Браун Анти -Количко шише за бебиња - 8oz - 4pk

Природно проток на д -р Браун Анти -Количко шише за бебиња - 8oz - 4pk

DEN 239.52
Тековен
Во продавницата

Оригиналното шише со природно проток на д-р Браун е оригиналното антиколиско шише со уникатен систем за внатрешно вложување, кој нуди вакуум без хранење. Секоја брадавица е специјално дизајнирана да го понуди истиот постојан, природен проток, така што вие и бебето знаете што да очекувате. Мекиот силиконски брадавица му помага на бебето природно да се заклучи додека системот за анти-колен вентил дозволува да се наполни бебе без гужва. Заедно, тие нудат сигурно и доверливо искуство со хранење шише што го прави д-р Браун, педијатар #1 препорачано шише во САД Плус, анти-Количкиот внатрешен систем за вложување е клинички докажано дека го намалува коликата, го намалува плукањето, пукањето и гасот , подобро зачувува хранливи материи во мајчиното млеко и формулата, помага во варењето на добар ноќен сон и нуди стапка на проток што поддржува доење. Машината за миење садови (врвен решетка) и безбеден стерилизатор. БПА бесплатно. 0м+. Системот за антиколични вентили помага во намалувањето на колицијата, го намалува плукањето, пукањето и гасот, подобро ги зачувува хранливите материи, помагалата во варењето и поддржува доењето . шишињата на д-р Браун се препорачано шише #1 педијатар во САД . секоја брадавица е дизајниран за постојан проток, така што вие и бебето знаете што да очекувате. Мека силиконска брадавица помага во доењето бебе природно да се заклучи. Машината за миење садови (врвен решетка) и безбедно стерилизатор, БПА бесплатно, 0м+и одговара на повеќето пумпи за градите.

Останатите карактеристики

Слични понуди