• Обновено
Мешавина од ладен чај од липтон диета, 27. Оз

Мешавина од ладен чај од липтон диета, 27. Оз

DEN 1.67
Тековен
Во продавницата

Низок калоричен ладен чај микс брилијантен вкус за посветл ден. Нашите стручни миксолози изработија вкусен чај со ладен вкус на праска со само 5 калории по порција. Уживајте во освежувачки вкусен вкус на Липтон ?? Мешавина од чај од диета. Низок калоричен ладен чај микс брилијантен вкус за посветл ден. Нашите стручни миксолози изработија вкусен чај со ладен вкус на праска со само 5 калории по порција. Уживајте во освежувачки вкусен вкус на Липтон ?? Мешавина од чај од диети . Од 1880 година, природата е нашата фабрика за чај. Секоја чаша чај од Липтон се одгледува со употреба на природен дожд, ветер и сонце за да ви го даде нашиот потпис богат вкус и арома. Уште повеќе веруваме дека секоја чаша од нашиот чај не само што треба да помогне да го осветли денот, туку да помогне во осветлувањето на иднината на сите наши земјоделци и нивните семејства, и секако, нашата планета . Липтон ® секогаш го водеше патот за чај. Од иновативниот чај на Сер Томас Липтон, Липтон, до неговите возбудливи промоции за маркетинг - Липтон секогаш беше пред кривата. Lipton® прави повеќе од кога и да се осигура дека нашиот освежувачки чај има одличен вкус не само денес, туку за наредните години . Еве во Липтон, природата е нашата фабрика. Ние ги искористиме сонцето, ветерот и дождот за да се обезбеди нашата чаша чај да биде направена со природна добрина за да ви го дадеме нашиот потпис вкусен вкус и арома.

Останатите карактеристики

Слични понуди