• Обновено
Комплетот за постелнина вклучува вградени и рамни чаршафи, дух, перници ја покрива кралицата црвена

Комплетот за постелнина вклучува вградени и рамни чаршафи, дух, перници ја покрива кралицата црвена

DEN 0.67
Тековен
Во продавницата

Овие постелнини и капакот на дувлата се направени од неверојатни, предива од микрофибер без брчки и. Достапно е во најразлични убави бои, и без оглед кој ќе изберете, кога ќе дојде утрото и ќе се исклучи часовникот за аларм, едноставно може да бидете во искушение да ползи подалеку под овие корици и да се обидете да соберете каде останаа вашите соништа. Упатства за нега : Машинско миење ладно, нежен циклус. Не бели. Tumble Dry Thip Queen Site 7 PC сет, 1 рамен лист 102x90 - 1 поставен лист 80x60 - 1 Duvet Cover 90x90 - 2 Pemlowcases 20x30 - 2 Pillow Shams 20x26. Лесна, ефикасна ефикасна грижа : Тие се исто толку меки како 1500 броење на конецот египетски памук и издржлив од највисокиот памук за броење на конецот. Неговите ултрафинирани предива и микро вентилирани ткаени ткаат пот и дамки, правејќи кратко миење на ладна вода и брзо суво сушење на тивок оган сè што ви треба за да ги задржите овие постелнина свежи и чисти. Тие нема да бидат ослабени или солзи дури и по години на употреба, одржувајќи мазна, отпорна на брчки што само се подобрува со времето. Листовите за лесна нега се машини што се перат и не бараат пеглање- % 100.

Останатите карактеристики

Слични понуди