• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Surfer Girl Crop“ Canvas Art By Brookview Studio

Трговска марка ликовна уметност „Surfer Girl Crop“ Canvas Art By Brookview Studio

DEN 943.84
Тековен
Во продавницата

Уметник : Brookview Studio Subject : Transport Style : Tpengal Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолто сурфање на врвот гроздобер автомобил. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Surfer Girl Crop“ Canvas Art by Brookview Studio.

Останатите карактеристики

Слични понуди