• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Фотографија Фотографија“ Арт од Дана Брет Минхен

Трговска марка ликовна уметност „Фотографија Фотографија“ Арт од Дана Брет Минхен

DEN 0.33
Тековен
Во продавницата

Уметник : Дана Брет Минхенсубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија блиска на тигар. Истакнати бои : тен, кафеава, црна, бела Дана има талент за мешање на органски елементи на фотографија со фантазија (артетографија). Тој користи интензивна боја и теми за да создаде уникатни слики на светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црно -бела блиска фотографија на тигар.

Останатите карактеристики

Слични понуди