• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Суптилна нишање i“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

Трговска марка ликовна уметност „Суптилна нишање i“ платно уметност од ennенифер Голдбергер

DEN 253.76
Тековен
Во продавницата

000 слики годишно. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Розови цвеќиња над зелена апстрактна композиција. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Истакнати бои : Греј, тен, бела, светло сина светска уметничка група е водечки издавач на уметност лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.Уметник : ennенифер Голдбергерсјукт : Флоралстил : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови цвеќиња над зелена апстрактна композиција. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Останатите карактеристики

Слични понуди