• Обновено
Судијата на „Ступел индустрии“ Гинсбург со гавел над апстрактната шема црна врамена wallидна уметност, 14, дизајн од Ziwei Li

Судијата на „Ступел индустрии“ Гинсбург со гавел над апстрактната шема црна врамена wallидна уметност, 14, дизајн од Ziwei Li

DEN 2.33
Тековен
Во продавницата

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурална wallидна уметност“. Ние започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво, и го завршиме со завршница на мозочен удар со текстура. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебела рамка од жито од дрво од дрво за да додадеме длабочина и смалување . подготвени за виси - не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн од Зивеи Ли.

Останатите карактеристики

Слични понуди