• Обновено
14 47 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, брусница

14 47 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, брусница

DEN 3032.00
Тековен
Во продавницата

Најмногу рустикален изглед на популарни надворешни стилови на блендата, ролетни од табла и куќи беа најчестиот вид бленда во Америка до средината на 18 век, кога полесните и отворените ролетни на Лувер станаа почести. Одборот и ролетни ролетни може да се забрануваат и беа густи, цврсти и добри во заштитата на домовите од незгодно време и натрапници. Денес тие најчесто се користат како украс што го враќа шармот на таа ера во нашата историја. Стил и функција Иако таблата за име и Батен ве тера да размислите дрво, бидејќи тие првично биле направени од одбори од дрво, тие честопати се прават денес во ефтин и издржлив винил. Надворешните винилни ролетни, изработени од уретански материјали, се отпорни на пукање или гниење од оштетување на сонце или вода и бараат помалку одржување од традиционалните ролетни од дрво. Продавниците за подобрување на домот нудат широк спектар на ролетни од табла и батен. Ширините на овие типови куќни ролетни обично се разликуваат повеќе од лути или подигнати панели -ролетни, и навистина ви овозможуваат да постигнете уникатен изглед низ различните големини и стилови. Некои ролетни од табла и батен имаат простори помеѓу вертикалните табли, за да се овозможи да поминат сончевата светлина и воздухот. Брза и лесна инсталација. Бесплатно одржување, едноставно користете го цревото за градина. Боја на основните технологии. Достапно во претходно обоена и сликарска верзија. Вистински модели на жито од дрво за автентичен изглед. Вклучени завртки за инсталација.

Останатите карактеристики

Слични понуди