• Обновено
Кора Ниле „Суккулент отсечена 01 'платно уметност

Кора Ниле „Суккулент отсечена 01 'платно уметност

DEN 463.84
Тековен
Во продавницата

Истакнати бои : Бела, зелена, тен, кафеава кора Нилс Тековната работа се движи од атмосферски сè уште живее во природна светлина до сложени, технички софистицирани дигитални фузии, сите засновани на фотографски слики со само -снимка. Кора Ниле „Суккулент отсечена 01 'платно уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Всушност, таа секогаш се обидува, повеќе или помалку, апстрактна природна реалност со боја, текстура и светлина. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Cora Nielesubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има фотографија од сукулент на едноставна бела бек-бек. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил.

Останатите карактеристики

Слични понуди