• Обновено
Лав Бренд Предиво Homespun Деко 790-Мода Предиво

Лав Бренд Предиво Homespun Деко 790-Мода Предиво

DEN 3.00
Тековен
Во продавницата

Мека, свиленкаста и убава! Уникатно текстурирано предиво кое работи брзо и лесно. Од шалови до џемпери до фрлања, ова предиво не може да се победи за мекост и чиста способност за допир. Со цврсти материи, грејачи и прекрасни "сликарски" бои за самопреслушување, Домашната Облека доаѓа во прекрасни нијанси што ќе ви се допаднат. Ве молиме имајте предвид дека некои бои имаат долги, бавни варијации на бои што предизвикуваат суптилно ленти. Ова е намерно и додава на убавината на готовата облека; таквите предива се означени како наши "сликарски" бои. Тежина На Предивот5 Масовен Мерач На Капчиња (4" х 4")10 sc x 10 r На К-10,5 (6,5 mm)Плетен Мерач (4" x 4")14 sts x 20 r на #10 (6mm)Должина (yd)185 Length (m)169weight (oz)6 Weight (g)170 Fiber Acrylic, Полиестерфибер Детал98% акрилик, 2% полиестеркаремашинско перење, машинско детално миење на машината за сушење. Почетната температура на водата не треба ДА надминува 40С или 105Ф.не може да се користи производ за белење. Машина за сушење може редовно да се користи во најжешките достапни поставки за температура. Предметот не смее да биде измазнет или завршен со пегла.

Останатите карактеристики

Слични понуди