• Обновено
Кедар Брук ЦДР268К Рачно Изработен Сив Сребрен Килим

Кедар Брук ЦДР268К Рачно Изработен Сив Сребрен Килим

DEN 2207.04
Тековен
Во продавницата

Сафавиех Кедар Брук CDR268 K Рачно Изработен Сив / Сребрен Килим Секојдневен и шарен Кедар Брук килими имаат низа дизајни од гроздобер народна уметност до модерна геометрија и класични марокански мотиви за плочки. Рачно се наѕираше во иновативно ткаење, шаблоните се печатат на памучен куп за да се постигнат нивните јасни, брилијантни нијанси. Килимот има приближна дебелина од 0,35 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Висината на купот е Помала од 0,25 инчи. Модерен И Современ Стил. Шик Геометриска Шема.

Останатите карактеристики

Слични понуди