• Обновено
Dorman CB59058PR Совозачка Страна Горна Суспензија Контрола На Раката И Топката Заедничко Собрание За Специфични Модели На Хонда Одговара изберете: 2000-HONDA S2000

Dorman CB59058PR Совозачка Страна Горна Суспензија Контрола На Раката И Топката Заедничко Собрание За Специфични Модели На Хонда

DEN 1.67
Тековен
Во продавницата

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хонда С2000 : 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009.

Останатите карактеристики

Слични понуди