• Обновено
Лери Гас - Години Не Живеат-Винил

Лери Гас - Години Не Живеат-Винил

DEN 1.33
Тековен
Во продавницата

Винил лп притискање. Инспириран од руралното опкружување На Неговиот роден град Верија, Грција, Мулти-инструменталист/пејач/продуцент Панајотис Мелидис започна да пишува музика како Лари Гус (Од грчкиот ларигас, или гркланот) во 2006 година, набргу по раната смрт на неговиот претходен бенд Ѓумбир. Мелидис првично компонираше продукциска музика, а подоцна заработи репутација на интензивни и хаотични настапи во живо. Тој ја задржа примитивната primетика на музиката базирана на жлебови, заедно со опсесијата За Слободен Џез од доцните 60-ти/раните 70-ти, и ги комбинираше со техники базирани на примероци и Кристално јасни Психоделични Поп мелодии, сите споени во бескрајно густи слоеви и поли melми. Години Кои Не Живеат, албум инспириран Од жорж Перекс 1978 Книга Животот : Прирачник За Корисници И лусио Батистис 1974 албум Анима Латина. Години Не Живеат (Винил).

Останатите карактеристики

Слични понуди