• Обновено
Kenney® Microban® Заштитен Лагер За Туширање ВО ТЕШКА Категорија PEVA, 70 W 72 H, Вајт

Kenney® Microban® Заштитен Лагер За Туширање ВО ТЕШКА Категорија PEVA, 70 W 72 H, Вајт

DEN 1.67
Тековен
Во продавницата

Стандардна Големина : 70" В х 72 " Ч (178 см х 183 см) одговара на повеќето кади и тушеви.Лагер За Туширање Кени® Во Тешка Категорија Пева Заштитен со microban® антимикробната технологија го инхибира растот и репродукцијата на бактерии кои предизвикуваат мирис, мувла и мувла и обезбедува зголемена заштита на производите од микроби. Микробите можат да предизвикаат боење и штетни мириси - помалку микроби е еднакво на посвеж производ! Заштитен со microban®, Оваа Облога За Туширање ќе остане антимикробна за очекуваниот век на траење на производот-антимикробните својства нема да се истрошат или измијат. Заштитен Со Microban® : додатокот Microban® го инхибира растот на бактерии кои предизвикуваат дамки и мирис, мувла и мувла и обезбедува подобрена заштита на производот.Стандардна големина, оваа постава е широка 70 инчи и висока 72 инчи (178 см х 183 см) за да одговара на повеќето тушеви и кади за капење. Антимикробен и Отпорен На Мувла Производ : Производите остануваат почисти помеѓу чистењата, надополнувајќи ги постојните практики за чистење. Метални Громови Отпорни на ' рѓа : Зголемената јачина е отпорна на солзи. Пондериран Долен Раб : Ја Одржува поставата на место и водата во внатрешноста на кадата. Еко Пријателски : облогата за туширање ПЕВА во Тешка Категорија е без пвц, еколошки и без мирис. Ги намалува Бактериите Кои Предизвикуваат Мирис : Микробите можат да предизвикаат боење и штетни мириси – помалку микроби е еднакво на посвеж производ. Пондерираниот раб на водоотпорната постава ја спречува поставата да се издува и на место. Вградена Доживотна Изведба : Производите остануваат антимикробни за нивниот очекуван животен век-својствата нема да се истрошат или измијат.Поставата За Туширање е изработена од еколошка ПЕВА, што ја прави без пвц и без мирис.

Останатите карактеристики

Слични понуди