• Обновено
Дорман 973 - КОМПЛЕТ За Отпорност На Мотор СО ВЕНТИЛАТОР HVAC За Специфични Модели на Chevrolet GMC Oldsmobile одговара избери: 1994-КАМИОН CHEVROLET S, 1995-CHEVROLET BLAZER

Дорман 973 - КОМПЛЕТ За Отпорност На Мотор СО ВЕНТИЛАТОР HVAC За Специфични Модели на Chevrolet GMC Oldsmobile одговара избери:

DEN 480.96
Тековен
Во продавницата

Овој КОМПЛЕТ за ОТПОРНИК на моторот НА вентилаторот ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА вклучува отпорник и ремен за замена на прегреан или кородиран оригинален отпорник на опрема на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој комплет за отпорник на моторот на вентилаторот и ременот директно ја заменува оригиналната опрема на одбрани години на возила, марки и модели. Комплетен комплет-секој комплет доаѓа со отпорник и темперамент пигтаил, што е од суштинско значење за повеќето поправки. Ја враќа функционалноста-направена за изведување како оригинална опрема за враќање на целосната работа СО КЛИМАТИЗАЦИЈА. Доверлив квалитет-поддржан од тим инженери и квалитетни специјалисти во САД. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Блејзер : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 Шевролет ЛЛВ : 1995 Шевролет С10 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004ГМЦ Џими : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 Гмц Сонома : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Олдсмобил Бравада : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001.

Останатите карактеристики

Слични понуди